JUNAK NK 650

 

JUNAK NK 650 cena 18999 PLN

pojemność: 650 cm³

rodzaj silnika: czterosuwowy, dwucylindrowy, 4 zawory na cylinder, dohc, zasilany wtryskiem paliwa, chłodzony cieczą

prędkość maksymalna: 180 km/h

moc: 61,2 KM

rozruch: elektryczny

hamulec przód: tarczowy hydrauliczny

hamulec tył: tarczowy hydrauliczny

rozmiar opony przód: 120 / 70 - 17

rozmiar opony tył: 160 / 60 - 17

wymiar dł. / szer. / wys. (mm): 2120 / 780 / 1100

masa własna: 203 kg

dopuszczalne obciążenie: 150 kg

wysokość siedziska (mm): 790

pojemność zbiornika paliwa: 17 l

ilość miejsc: 2

dostępne kolory: biało-pomarańczowy, czarno-czerwony

 

To motocykl wyjątkowy, o typowo sportowym charakterze, adresowany do motocyklistów preferujących zdecydowany i agresywny styl jazdy. 

Maszyna wykonana solidnie, z zachowaniem idealnych proporcji i gabarytów. Klasyczny sportowy design, ewidentnie inspirowany włoskim sznytem, łączy w sobie praktyczność i nieokiełznaną estetykę rasowego cafe racera. Właściwie to w każdy element konstrukcji tego motocykla wpisane zostały dynamika i wręcz zwierzęca potrzeba rywalizacji.
NK 650 to czysta walka wyjątkowo elegancko zaklęta w metal.
Pomimo typowo sportowego przeznaczenia motocykl oferuje bardzo wysoki komfort jazdy i pokonanie nawet sporego dystansu nie powinno stanowić najmniejszego problemu.
Starannie wyprofilowane siedzisko gwarantuje pewną i naturalną pozycję. Również więcej miejsca przewidziano dla pasażera.

Silnik umieszczono stosunkowo wysoko, delikatnie pochylając cylinder w kierunku przodu motocykla. Taka lokalizacja środka ciężkości nie tylko nie osłabia stabilności pojazdu, ale ewidentnie poprawia sterowność i zwrotność modelu. Zgodnie z założeniem motocykl doskonale współpracuje z kierowcą.    Prowadzi się pewnie, bardzo precyzyjnie składa w zakręty i bezproblemowo wychodzi z łuków, nawet przy ostrzejszym odkręceniu manetki.

W pracowniach projektowych położono również duży nacisk na bezpieczeństwo.
Przy pojemności 650ccm przednie koło obsługuje podwójny, zespolony układ hamulców tarczowych. Tak naprawdę to cała optyka przedniego koła została zdominowana przez dwie potężne, wentylowane tarcze współpracujące z dwutłoczkowymi zaciskami.
Tylne koło zabezpiecza mocne rozwiązanie jednotarczowe.
Istotną zaleta tego motocykla jest wyjątkowo dobre zestrojenie zawieszenia.
Uzyskano tu fantastyczny kompromis pomiędzy komfortową sprężystością a precyzyjnym wybieraniem nierówności, niezbędnym przy dynamicznej jeździe, do jakiej NK 650 został przecież stworzony.
Warto zwrócić uwagę, że przy wyjątkowo atrakcyjnym designie, imponujących parametrach i świetnych osiągach, Junak NK 650 pozostaje jednym z najtańszych motocykli w swojej klasie.