JUNAK M15

JUNAK M15

MODEL  M15

POJEMNOŚĆ  125 CM³

RODZAJ SILNIKA  CZTEROSUWOWY, DWUCYLINDROWY, 2 ZAWORY NA CYLINDER, CHŁODZONY CIECZĄ, OHC

ZASILANIE SILNIKA  WTRYSK PALIWA

PRĘDKOŚĆ MAKSYMALNA  85 km/h

MOC  7,8 kW / 10,63KM (przy 9500 RPM)

WAŁEK WYRÓWNOWAŻAJĄCY TAK

ROZRUCH  ELEKTRYCZNY

HAMULEC PRZÓD  TARCZOWY HYDRAULICZNY

HAMULEC TYŁ  TARCZOWY HYDRAULICZNY

ROZMIAR OPONY PRZÓD  100 / 90 – 19

ROZMIAR OPONY TYŁ  190 / 50 – 17

WYMIAR DŁ. / SZER. / WYS. (mm)  2390 / 800 / 1125

MASA WŁASNA 188 KG

DOPUSZCZALNE OBCIĄŻENIE  150 KG

WYSOKOŚĆ SIEDZISKA (mm)  720

POJEMNOŚĆ ZBIORNIKA PALIWA  13 L

ILOŚĆ MIEJSC  2

DOSTĘPNE KOLORY  BIAŁY, CZERWONY, CZARNY, ŻÓŁTY

JUNAK M15 powstał jako odpowiedź na zapotrzebowanie motocyklistów oraz z chęci połączenia klasycznej linii cruisera z nowoczesnym wykończeniem. Efektem jest oryginalna mieszanka, która ująć może fanów klasyki, jak i ceniących nowoczesną formę.

Sercem Junaka M15 jest dwucylindrowy silnik 125 ccm, zasilany wtryskiem i chłodzony cieczą, który zapewnia nie tylko dobre osiągi, elastyczność, ale także niecodzienną charakterystykę i brzmienie wydobywające się z nacechowanego sportowymi akcentami układu wydechowego.
Tłumik jest nieprzypadkowym uzupełnieniem takich rozwiązań jak ażurowa i obuta w szeroką oponę tylna felga ze stopów lekkich, którą oparto na monowahaczu oraz przedniego zawieszenia typu upside-down prowadzącego 19-calowe koło z dwoma pokaźnymi tarczami hamulcowymi typu wave.
Całości dopełnia ciekłokrystaliczny wyświetlacz w kokpicie oraz światła LED – w tym oświetlenie DRL zintegrowane z przednim reflektorem.
Klasyczne dodatki w postaci chromowanych lusterek i klosza przedniej lampy oraz stacyjka w postaci pokrętła ulokowanego w pobliżu główki ramy to ukłon w stronę cruiserowych klimatów, a takie dodatki jak delikatny spojler pod silnikiem, czy tylno błotnik montowany do pojedynczego wahacza tworzą niepowtarzalną mieszankę, która sprawia, że wobec Junaka M15 125 ciężko przejść obojętnie.

Junak M15 trafia w gusta osób, które szukają motocykla o sporych gabarytach, ale nie posiadają motocyklowego prawa jazdy. Cruiser? Bobber? Roadster? Ten motocykl łączy różne nurty i robi w niepowtarzalnym wydaniu. Junak M15 dostępny właśnie trafia do salonów sprzedaży, więc najlepiej poznać go z bliska w jednym z najbliższych punktów dealerskich.